آشنایی ویژه با مدرن ترین تهدید امنیتی شبکه (باج افزار) به زبان فارسی قسمت سوم

 طریقه کار باج افزار:

پس از انتشار، باج افزار به طور معمول پرونده های کاربر و داده ها را از طریق لیستی از فایل های جاسازی شده رمزگذاری می کند.

همچنین برای اجتناب از کارکرد سیستم با دایرکتوری های خاص سیستم (مانند دایرکتوری سیستم WINDOWS یا برخی از دایرکتوری های فایل برنامه) و برای اطمینان از ثبات سیستم در حالت رمزگذاری برای تحویل باج پس از اتمام عملیات بارگیری بر نامه ریزی شده اند.

فایل ها در مکان های خاص که با یکی از پسوندهای فایل ذکر شده مطابقت دارند، رمزگذاری می شوند. در غیر این صورت، فایل ها به تنهایی باقی میمانند. پس از اینکه فایل ها رمزگذاری شدند ، باج افزار معمولا یک اطلاعیه برای کاربر با دستورالعمل هایی در مورد چگونگی پرداخت جبران خسارت نشان می دهد. به شکل زیر نگاه کنید 

 

 

هشدار:

هرچند که مهاجم معمولا کلید رمزگشایی فایلهای خود را در صورت پرداخت هزینه به شما ارائه می کند، ولی هیچ تضمینی وجود ندارد که مهاجم از قبل باج افزارها و برنامه های مخرب و اکسپلویتها را در نقطه پایانی یا سایر سیستم های شبکه شما نصب نکرده باشند، یا اینکه آنها اطلاعات شما را سرقت نمی کنند تا برای اهداف مجرمانه دیگر و یا پرداخت باج های بیشتر در آینده مورد استفاده قرار دهند.
گروه آموزشی CCSP.IR 


ارسال نظر

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود